Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Kryesoret

Mbreti Zog dhe Mbretëresha Geraldinë në inaugurimin e stacionit radiofonik në Tiranë (FOTO)

Nga Aurenc Bebja*, Francë ? 12 Gusht 2019

"Excelsior" ka botuar, të shtunën e 3 dhjetorit 1938, në faqen n°8, fotografinë e mbretit Zog dhe mbretëreshës Geraldinë, pas largimit të tyre nga ceremonia e inagurimit të një stacioni radiofonik në Tiranë, të cilën, Aurenc Bebja, nëpërmjet Blogut "Dars (Klos), Mat ? Albania", e ka sjellë për publikun shqiptar :

"Zogu dhe mbretëresha Geraldinë e Shqipërisë inauguruan, në Tiranë me rastin e 26-vjetorit të pavarësisë shqiptare, një stacion radiofonik para të cilit mbretëresha e re mbajti një fjalim.

Ja çifti mbretëror duke u larguar nga stacioni pas ceremonisë.

[gallery bgs_gallery_type="slider" ids="815710,815711"]

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore