Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Kryesoret

Paris-midi (1939)/ Kur mbreti Zog dhe Geraldina vizituan Konstancën, ja plani që kishin

"Paris-midi" ka botuar, të hënën e 3 korrikut 1939, në faqen n°3, një shkrim në lidhje me vendodhjen asokohe të mbretit Zog dhe mbretëreshës Geraldinë, të cilin, Aurenc Bebja, nëpërmjet Blogut "Dars (Klos), Mat ? Albania", e ka sjellë për publikun shqiptar : 

Mbreti Zog dhe mbretëresha Geraldinë kanë mbërritur në Konstancë

Ata synojnë të shkojnë në Varshavë dhe më pas në Francë.

Bukuresht, 3 korrik.

Ish-mbreti i Shqipërisë Ahmet Zogu, mbretëresha Geraldinë dhe suita e tyre, e përbërë nga 24 vetë, mbërritën sot në Konstancë, nga Stambolli, dhe në fund të pasdites do të shkojnë në Bukuresht.

Ata do të qëndrojnë për ca kohë në kryeqytetin rumun, duke pritur kështu që të shkojnë në Varshavë, dhe pastaj prej aty ka të ngjarë se do të nisen për në Francë.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore