Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Sport

Fitimet marramendëse, njihuni me 10 sportistet më të paguara në botë (Fotot)

Tenistja amerikane Serena Williams është sportistja më e paguar femër në botë gjatë periudhës qershor 2018 – qershor 2019.

Revista e biznesit Forbes sot njoftoi sportistet më të paguara femra për periudhën qershor 2018 – qershor 2019

Kampioni i 23 Grand Slam kryesoi listën vjetore të sportistëve femra me pagën më të lartë me të ardhurat totale prej 29.2 milionë dollarë.

Pas fitores së US dhe Australian Opens, Naomi Osaka e Japonisë zuri vendin e dytë në listë me 24.3 milionë dollarë pas Williams, ndërsa gjermania Angelique Kerber është në vendin e tretë me 11.8 milionë dollarë.

10 vendet e para në listën e sportisteve më të paguar sipas Forbes janë tenistet.

1. Serena Williams $29.2 milionë

2. Naomi Osaka $24.3 milionë

3. Angelique Kerber $11.8 milionë

4. Simona Halep $10.2 milionë

5. Sloane Stephens $9.6 milionë

6. Caroline Wozniacki $7.5 milionë

7. Maria Sharapova $7 milionë

8. Karolina Pliskova $6.3 milionë

9. Elina Svitolina $6.1 milionë

10. Venus Williams $5.9 milionë

10. Garbine Muguruza $5.9 milionë

[gallery ids="813047,813033,813029,813059,813030,813031,813032,813034,813035,813036,813037,813041,813038,813039,813040,813042,813043,813044,813045,813046,813048,813049,813050,813051,813052,813053,813054,813055,813056,813057,813058,813060"]

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

 

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore