Matura më zjarr në Shqipëri? Jo, jooo shihni çmendurinë në Norvegji! (Foto)

Tre javë në shthurje totale. Kështu festohet në Norvegji përfundimi i vitit shkollor nga adoleshentët.

Nëse mendonit se festimet më të zjarrta ishin maturat me mjete luksoze dhe alkool në Shqipëri, do e kuptoni se gaboheshit kur të shihni fotot në këtë artikull.

Aty mund të shohësh festa të çmendura ku të gjithë pinë dhe ku marrëdhëniet seksuale mes të rinjve kryhen edhe në publik.

Këto janë vetëm disa nga elementët e “çmendurisë” që karakterizon këto festa. Studentët duhet të plotësoni një seri sfidash brenda këtyre tre javëve për t’u futur më pas në jetën e të rriturve.

Festimet nisin në mesin e muajit prill, gjatë semestrit të fundit, ndërsa planifikimet bëhen muaj më përpara.

©Copyright Gazeta SHQIP

Për t'u bërë pjesë e grupit mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t'ju aprovohet.
Komuniteti Gazeta Shqip: https://www.facebook.com/groups/gazetashqip/

LEXO MË TEJ:


Më të lexuarat

Comments are closed.