Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Zgjedhje 2021

Vota preferenciale peng në 4 qarqe, Celibashi apel komisionerëve

Vota preferenciale peng në 4 qarqe, Celibashi apel komisionerëve

"Procesi i numërimit të votave për kandidatët, drejt fundit. Vijon numërimi në 9 KZAZ (Tiranë, Durrës, Lezhë & Elbasan). Komisionerët & numëruesit të vazhdojnë numërimin pa ndërprerje deri në QV-në e fundit & të mos vonojnë hedhjen e të dhënave në sistemin elektronik të KQZ".

Ky është apeli i kryekomisonerit Shtetëror, Ilirjan Celibashi në adresë të komisionerëve dhe numëruesve, në mënyrë që procesi i zgjedhjeve dhe certifikimi i rezultatit të mbyllet në një kohë rekord.

Për këto votime ka dy llloje numërimi votash, një për subjektet, pra partitë dhe tjetra për votën preferenciale.

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore