Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Zgjedhje 2021

Video/ Topa me 50-çe në  Maqellarë, Xhelal Mziu me grupin e PD dhe LSI kapin makinën me lekë

Video/ Topa me 50-çe në  Maqellarë, Xhelal Mziu me grupin

Një makinë është bllokuar nga mbështetësit e Partisë Demokratike në Dibër janë gjetur para. Rasti u denoncua fillimisht nga kandidati demokrat Luan Haka.

Mbështetësit kanë bllokuar mjetin në të cilin ndodheshin dy të rinj, pasi ishin  sinjalizuar se këta të fundit po shpërndanin para në zonën e Maqellarës në këmbim të votës.

Në vendngjarje ka mbërritur policia për të bërë kontrollin e mjetit. Shihet nga pamjet aty ka shkuar dhe drejtuesi politik i qarkut Dibër për PD, Xhelal Mziu që ka biseduar me punonjësit e policisë dhe prokurorinë. Prania e menjëhershme e policisë ka shmangur ndonjë përplasje.

Polica ka kërkuar mbështetësve të PD-së që të largohen nga vendi i ngjarjes dhe të krijojnë mundësi që të punojnë dhe shihin se çfarë kanë brenda makinës.

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Zgjedhje 2021

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore