Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Zgjedhje 2021

Të dhënat/ Kush është gruaja më e votuar në Shqipëri? Basha shënon fitoren e parë ndaj Ramës

Të dhënat/ Kush është gruaja më e votuar në

Taulant Balla rezulton të jetë kandidati më i votuar në Shqipëri, pasi ka marrë 21 604 vota. Në dhjetë më të votuarit, 8 janë të Partisë Socialiste.

Gjithesesi, Lulzim Basha renditet i treti më i votuari në vend, duke mposhtur Edi Ramën që renditet i shtati.

Po kush është gruaja më e votuar në Shqipëri?

Ministrja Belinda Balluku, rezulton të ketë më shumë vota. Ajo është gruaja më e votuar në vend dhe e gjashta në rang kombëtar nga gjithë kandidatët.

1. TAULANT BALLA     PS    21,604
2. ERION BRAÇE        PS    15,622

3. LULZIM BASHA    PD-AN 14,581
4. FATMIR XHAFAJ     PS    14,409
5. ORNALDO RAKIPI   PS   14,231
6. BELINDA BALLUKU  PS  14,125
7. EDI RAMA              PS   13,014
8. BLENDI KLOSI        PS   12,339
9. AGRON SHEHAJ   PD-AN 12,162
10. BLEDAR ÇUÇI        PS  11,932

Gazeta SHQIP

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore