Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Zgjedhje 2021

“Shoqe si je”/ Rama bisedë me Edonën: Mos harro misionin, s’do ta lëmë peng Shkodrën tek xhagajdurët

“Shoqe si je”/ Rama bisedë me Edonën: Mos harro misionin,

Kryeministri Edi Rama ka realizuar një tjetër bisedë telefonike, kësaj radhe me Edona Bilali që kryeson listën në Shkodër.

Rama e ka pyetur se si shkojnë punët në Shkodër ndërsa nuk kanë lënë mënjanë kritikat për fushatën e PD.

Biseda me kandidaten e PS

Rama: Shoqja si je

Edona: Shkodra si lule

Rama: Po të marr nga Kolonja, vend i mrekullueshëm, po ti s’ke ardh ndonjëherë se e ke mendjen te Shkodra.

Edona: Unë çdo lekë vetëm brenda qarku , kemi dhe ne gjëra po aq të bukura

Rama: Po mirë se na mbyte, i keni ata xhakajdurët që nuk ju lenë. Si po shkon?

Edona: shumë mirë vazhdojmë takimet, sidomos me biznesin e vogël se na thonë cdo na lironi më shumë se kaq. Edhe fermerët po ashtu, cdo gjë transparente

Rama: Ti si e sheh,si e ndjen atmosferën

Edona: Unë kam besim edhe se kemi dy modele krejt të ndryshme, progres, që të bëjmë cdo gjë për qytetin, kurse të tjerët merren me ne mallkime, dhe në rastin më të mirë me shpërndarje doze potenciale virusi , dje kishin të radhës, që vetëm normale nuk është. Edhe pse kemi dozat prapë, s’kemi distancë

Rama: Po se nuk jemi në atë fazë ta shpëkutim komplet zinxhirin, larg qoftë të mos ndodhë si në Kosovë e Mal Të zi. Po vazhdojmë ja kemi borxh Shkodrës, një pjesë dhe atyre që e kanë lënë peng Shkodren tek derdimentët. Duhet fol me qetësi e argumenta, ne bejmë tonën

Edona: Po i mëshojmë shumë kësaj për fushatë qytetare.

Rama: Edhe bar do hamë po gushtat si ulëm thonë e, po mos harro ke ardh që PS të behet si ty, jo e kundërta.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Zgjedhje 2021

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore