Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Zgjedhje 2021

PD reagon pas hapjes së kutive: 19 persona në Berat votuan 53 herë. Ja dokumenti që fakton parregullsitë

PD reagon pas hapjes së kutive: 19 persona në Berat votuan 53

Kryqëzimi i të dhënave të shenjave të gishtave ka faktuar votimin e parregullt në qarkun e Beratit.  Partia Demokratike deklaron se 19 persona kanë votuar 53 herë, mes të cilëve 2 persona kanë votuar 2 herë.

"Kjo e dhënë është shumë e rëndësishme, sepse verifikon që persona të ndryshëm kanë mashtruar duke votuar në emrin e personave të tjerë", thuhet në reagimin e PD-së.

Në Qarkun e Beratit diferenca për mandatin e pestë të PS dhe mandatit të LSI është vetëm 77 vota.

Ky dokument u pranua të merret nga KAS dhe nxjerr në pah parregullsitë proceduriale të procesit të votimit. PD theksoi se nëse KAS do të kishte pranuar të kerkonte edhe prova të tjera për blerjen e votës mes legalizimeve, punësimeve, përdorimit të shtetit për përfitim elektoral, masakra zgjedhore do të ishte shfaqir e plotë para shqiptarëve.

PD me këtë njoftim të shpërndarë akuzon KAS se po pengon transparencën e zgjedhjeve.

PD reagon pas hapjes së kutive: 19 persona në Berat votuan 53

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore