Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Zgjedhje 2021

Pastrohet parlamenti/ Kush janë 28 deputetët që dështuan të fitojnë mandatin në zgjedhjet e 25 prillit

Pastrohet parlamenti/ Kush janë 28 deputetët që dështuan

Të paktën 28 deputetë të Kuvendit aktual të Shqipërisë nuk ia arritën që të siguronin një tjetër mandat nga zgjedhjet e 25 Prillit, pavarësisht se kandiduan.

Shumica prej tyrë janë deputetë që u futen në Kuvend, nga djegia e mandateve të opozitës.

Në listë spikasin edhe figura të njohura politike si Ilir Beqaj, Fidel Ylli, Ervin Bushati, si dhe janë në pikëpytje Mimi Kodheli dhe Pandeli Majko, ku shpresa e tyre është të thyejnë herësin.

Deri tani janë numëruar 1115 nga 1243 kuti dhe Pandeli Majko ka 6801 vota, ndërsa Kodheli 4347, por u duhet që të arrijnë numrin magjik, 10 mijë për të hyrë në Kuvend.

Deputetët që nuk  fituan mandatin

Ilir Beqaj

Artemis Malo

Edlira Bode

Robert Bitri

Enver Roshi

Fidel Ylli

Ervin Bushati

Pandeli Majko?

Mimi Kodheli?

Ylli Shehu

Spartak Braho

Eljo Hysko

Halit Valteri

Nimet Musaj

Artur Roshi

Adriatik Alimadhi

Andi Përmeti

Kostaq Papa

Selami Jenishehri

Kujtim Gjuzi

Edmond Stojku

Rudina Hajdari

Lefter Maliqi

Myslym Murrizi

Vasil Sterjovski

Elda Hoti

Zef Shtjefni

Korab Lita

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore