Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Zgjedhje 2021

E kërcënuan dy persona pas numërimit të votave, kandidati për deputet kallëzim në polici: Hiq dorë se do të zhdukim

E kërcënuan dy persona pas numërimit të votave, kandidati

Kandidati për deputet i Partisë Aleanca Demokracia e Re, drejtuar nga Myslim Murrizi, i është drejtuar Policisë së Fierit me një kallëzim penal pak ditë pas zgjedhjeve të 25 prillit.

Kandidati për deputet i Partisë Aleanca Demokracia e Re, Andi Turhanajn, i është drejtuar Policisë së Fierit me një kallëzim penal pak ditë pas zgjedhjeve të 25 prillit.

Kandidati i partisë së drejtuar nga Myslim Murrizi, thotë se ka marrë kërcënime pas pretendimeve që ai ngriti se votat për të janë manipuluar.

Duke folur për mediat, Andi Turhanaj ka deklaruar se mesditën e së enjtes, 29 prill, kanë qenë dy persona të panjohur që i kanë shkuar pranë shtëpisë së tij dhe e kanë kërcënuar.

“Pas numërimit të votave pashë që shumë vota tonat kishin dalë abstenim. E shpreha në shumë vende që kësaj gjëje unë do i shkoj deri në fund se isha i bindur te votat që kisha e njerëzit që më mbështesin.

Kur po futesha nga hyrja nga mbrapa e pallatit më vijnë dy djem. Njëri ishte me një çantë e rrinte mbrapa e tjetri mu afrua në fytyrë e më thotë “hiq dorë se do të zhdukim”.

Pas kësaj fjale më thanë filluan dhe me ofendime banale. Kur u futa në tunelin e pallatit tentova të kthej kokën. Më thanë “kokën drejt” e filluan prapë duke më sharë“, ka deklaruar për mediat kandidati për deputet.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore