Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Sport

Zyrtare/ Andrea Pirlo do të rikthehet te Juventusi

Zyrtare/ Andrea Pirlo do të rikthehet te Juventusi

Legjenda e futbollit italian, Andrea Pirlo do të rikthehet tek Juventusi. Mediat italiane raportojnë se ai do të nënshkruajë kontratën e re me ish klubin e tij për të drejtuar si trajner, ekipin U-23

Pirlo do të zëvendësojë Fabio Pecchian në këtë post duke u bërë përsëri pjesë e bardhezinjve, por kësaj here jo si lojtar, por si drejtues.

Mesfushori luajti me Juven gjatë periudhës 2011-2015. Pecchia ka braktisur postin pas fitores në Coppa Italia në Serie C dhe arritjes deri në çerekfinale të promocionit në Serie B.

Detyra e Pirlos për të marrë drejtimin e kësaj skuadre që ka si synim kryesor promovimin e lojtarëve të talentuar dhe angazhimet e tyre në ekipin e parë.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Në Fokus

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore