Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Sport

Werner “nën hijen” e Lukakut, Bayerni kërkon ta rikthejë në Bundesligë

Werner “nën hijen” e Lukakut, Bayerni kërkon ta

Transferimi i Romelu Lukakut te Chelsea, ka bërë që sulmuesi gjerman Timo Werner të humbë vendin në formacion dhe të zbresë poshtë në hierarkinë e sulmuesve, situatë që nuk po i pëlqen aspak.

Pikërisht për këtë arsye, futbollisti po mendon rikthimin në Bundesligë, këtë herë te Bayern Munich, aty ku do të gjejë si trajner Julian Nagelsmann, nën drejtimin e të cilit ka shkëlqyer në sezonin 2019-2020 te Leipzig.

Sipas mediave gjermane, drejtuesit e Bayernit të Mynihut kanë folur me sulmuesin dhe kanë një akord paraprak, ndaj tani pritet të nisin negociatat me Chelsea-n, për të marrë Werner që në muajin janar në “Allianz Arena”.

Chelsea shpenzoi 55 milionë euro për të marrë Werner një vit më parë nga Leipzig, megjithatë duke qenë se tani sulmuesi nuk bën pjesë në planet e Tuchel, mund ta lërë të lirë për një shifër prej 40-45 milionë eurosh.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore