Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Sport

Watfordi po i beson trajnerit 74-vjeçar për drejtimin e ekipit

Watfordi po i beson trajnerit 74-vjeçar për drejtimin e ekipit

Watford shpreson të finalizojë një marrëveshje të martën për Roy Hodgson që të dalë nga pensioni dhe të zëvendësojë Claudio Ranieri si menaxherin e tyre.

Ish-trajneri 74-vjeçar i Anglisë konsiderohet nga pronari i klubit, Gino Pozzo, si kandidati ideal për të mbikëqyrur përpjekjen e Watfordit për të shmangur rënien nga kategoria.

Hodgson doli në pension në fund të sezonit të kaluar pas një periudhe të suksesshme në Crystal Palace, por është gati të kthehet në punë, duke iu nënshtruar diskutimit të detajeve përfundimtare të martën në mëngjes. Ai do të rifillonte statusin e tij si trajneri më i vjetër i Premier League.

Hodgson ka një reputacion për drejtimin e klubeve të trazuara që rrezikojnë rënien, pasi kishte marrë përsipër një ekip të Palace pa pikë nga katër ndeshje në shtator 2017 dhe pranoi punën në Fulham në 2007 disa ditë pas Krishtlindjeve, kur skuadra pati dy fitore në Premier League.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore