Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Sport

Vllaznia vazhdon e qetë kryesimin në Superliga, mposht Teutën me 10 lojtarë

Vllaznia vazhdon e qetë kryesimin në Superliga, mposht Teutën me

Vllaznia ka marrë një fitore të rëndësishme ndaj Teutës me rezultatin 1-0. Kuqeblutë fituan ndaj durrsakëve dhe morën një fitore që i shkëput nga ndjekësit në krye të tabelës së klasifikimit.

Takimi i luajtur në stadiumin “Loro Boriçi” ishte mjaft i bukur dhe me shpirt të lartë gare nga të dy ekipet. Goli i vetëm i sfidës u shënua nga sulmuesi Ardit Hoxhaj. Ai mori një top mjaft të mirë në minutën e 59′ dhe e dërgoi në rrjetë për 1-0.

Sulmuesi vlonjat u kthye nga “ëngjëll” në “djall”, pasi vetëm pas 11 minutash doli me të kuqe. Ai ndërhyri në mënyrë të gabuar ndaj Denis Pjeshkës duke e merituar kartonin e kuq. Sulmuesi çoi takat duke goditur në këmbë mbrojtësin e durrsakëve.

Vllaznia u mbrojt mirë dhe deri në fund të ndeshjes nuk u ça në mbrojtje. Teuta u mundua, por nuk ia arriti të barazonte rezultatin. Kuqeblutë mbeten në vend të parë me 29 pikë, ndërsa durrsakët të dytët me 20 pikë.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore