Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Sport

VIDEO/ Vllaznia me hap kampioni, mposht Kukësin dhe u "lë pas targat" rivalëve

VIDEO/ Vllaznia me hap kampioni, mposht Kukësin dhe u "lë pas

Java e 14 e Kategorisë Superiore ka nisur pasditen e sotme me dy sfidat Kukësi-Vllaznia dhe Teuta-Bylis.

Vllaznia hedh një hap të madh përpara në luftën për titullin kampion. Shkodranët mundën 1-0 Kukësin në transfertë, duke u shkëputur 9 pikë nga vendi i dytë, që aktualisht mbahet nga Teuta, e cila sot fitoi 2-0 ndaj Bylisit.

Golin e vetëm të ndeshjes për Vllazninë e shënoi Kalaja, në minutën e 58.

Nesër do të luhen ndeshjet e tjera të javës së 14 të Kategorisë Superiore: Apolonia-Laçi, Tirana-Kastrioti dhe Skënderbeu-Partizani.

Në sfidën tjetër, Teuta fitoi pastër 2-0 përballë Bylis duke e mbajtur në -9 pikë diferencën me Vllazninë.

Për durrsakët shënuan Vila (’28) dhe Gruda (’66).

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore