Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Sport

VIDEO/ Tension para ndeshjes, përplasje mes tifozëve shqiptarë dhe polakë, ndërhyn policia

VIDEO/ Tension para ndeshjes, përplasje mes tifozëve shqiptarë

SHQIPËRI- Shqipëria është gati të luajë ndeshjen vendimtare për të arritur në playoff të kualifikueseve për Kupën e Botës Katar 2022. Në "Air Albania", në orën 20.45, kuqezinjtë do të sfidojnë Poloninë e Lewndowskit që ka një pikë më pak, por na ka mposhtur 4-1 në Varshavë. Në stadium do të jenë 20 mijë tifozë të pranishëm, ndërsa nuk do të mungojnë as tifozët polakë.

Kur na ndan vetëm pak konë nga nisja e sfidës, të dy tifozeritë janë përplasur me njëra-tjetrën. Para presidencës një grup tifozësh shqiptarë janë sharë dhe ofendur me disa polakë që ishin të pranishëm.

Është dashur ndërhyrja e policisë për të shpërndarë turmat që situata të mos agravonte më shumë dhe që mos të kishte përplasje fizike mes tifozerive.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore