Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Sport

VIDEO/ SKANDAL në futbollin e femrave, futbollistet dhunojnë arbitrin pasi nuk mbajti mirë ndeshjen

VIDEO/ SKANDAL në futbollin e femrave, futbollistet dhunojnë arbitrin

Një episod i rëndë dhune ka ndodhur gjatë një ndeshjeje futbolli në Kenia, pasi futbollistet e një skuadre kanë dhunuar arbitrin.

Ngjarja ka ndodhur në ligën e femrave, ku 6 futbolliste të skuadrës DCMP Bikira de Lubumbashi reaguan keq pas një vendimi të gjyqtarit, duke e cilësuar të pa drejtë. Pas vendimit ato nisën të vrapojnë pas tij duke e goditur.

Por nuk mjaftoi me kaq, pasi në ndihmë vajzave u erdhi dhe stafi teknik dhe të gjithë së bashku nisën të ushtronin dhunë ndaj tij.

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore