Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Sport

Video/ Santos mposht Boca Juniors, një finale braziliane për Kupën Libertadores

Video/ Santos mposht Boca Juniors, një finale braziliane për

Santos mposhtur Boca Juniors duke kaluar në finalen e madhe të Kupës së Libertadores. Një ndeshje mes dy ekipeve që kanë bërë epokë në Brazil dhe në Argjentinë dhe përherë kjo përballje është pritur me shumë interes.

Santos arriti të marrë situatën shpejt në dorë dhe triumfoi me shifrat 3-0. Diego Pituca hapi betejën në minutën e 16, ndërsa në pjesën e dytë shënuan edhe Soteldo dhe Braga.

Në minutën e 56-të Fabra u ndëshkua me karton të kuq për Bocan, duke ia bërë të pamundur reagimin argjentinasve. Ndeshja e parë e zhvilluar në Argjentinë mes dy ekipeve kishte përfunduar në barazim, pa gola

Kështu, Santos siguron kalimin në finalen e kompeticionit më të madh për klube në Amerikën Latine dhe gjen Palmeiras, që mundi River Plate.

Finalja e madhe do të jetë totalisht braziliane dhe do të luhet më 30 janar në mitikun “Maracana”. 

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore