Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Sport

VIDEO / Ronaldo "çmend" tifozët arabë, kalojnë rrethimin e sigurisë dhe e përshëndesin me ‘Siu’-n e tij

VIDEO / Ronaldo "çmend" tifozët arabë, kalojnë

Ronaldo ka nënshkruar një marrëveshje të madhe me skuadrën saudite pas përfundimit të kontratës së tij me Manchester United.

Transferimi do t’i sjellë  37-vjeçarit një 177 milionë stërlin në vit, pasi ka nënshkruar një marrëveshje dyvjeçare. Por Ronaldo është ndaluar të luajë për skuadrën e tij të re, pasi ai ende nuk ka vuajtur një dënim me dy ndeshje ndërsa ishte në Man United.

Megjithatë, para se të debutojë në fushë për Al Nassr, ai ka pasur një ndikim të madh në futbollin saudit. Këtë gjë e tregojnë edhe mbështetësit në ndeshjen Al Ittihad kundër Al Hilal.


Tifozët hynë në fushë dhe imituan festën e Ronaldos. Një video tregon dy persona që hyjnë në fushën e lojës dhe dorëzojnë 'Siu' teksa loja u ndal përkohësisht.

Nuk është hera e parë që shprehja e tij ikonë imitohet që nga transferimi i tij.

Gjatë prezantimit të tij në Al Nassr, disa anëtarë të mediave të pranishëm në Parkun Mrsool bërtitën 'Siu' ndaj superyllit.

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore