Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Sport

VIDEO/ Përplasje fatale me kokë në mes të ringut, vdes mundësi Sumo

VIDEO/ Përplasje fatale me kokë në mes të ringut, vdes

Një mundës japonez Sumo ka vdekur një muaj pasi u hodh me kokë nga kundërshtari i tij gjatë një ndeshje.

Ai qëndroi i pambikëqyrur për disa minuta, duke ngritur kështu shqetësime në lidhje me kujdesin e luftëtarëve. Video e mundësit Hibikiryu, 28 vjeç, i shtrirë përtokë për disa minuta pas incidentit nxiti kritika të gjëra dhe pyetje pse mjekët nuk ishin të pranishëm për ti dhënë ndihmën e parë.

Mundësi i nivelit më të ulët, emri i vërtetë i të cilit ishte Mitsuki Amano, thuhet se kishte qenë në spital që nga incidenti i 26 marsit. Ai vdiq nga dështimi akut i frymëmarrjes, tha Shoqata Sumo e Japonisë në një deklaratë.

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Zgjedhje 2021

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore