Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Sport

(VIDEO) Pamje të frikshme nga futbolli turk, tifozët hedhin gurë, bomba dhe shishe në fushë…

(VIDEO) Pamje të frikshme nga futbolli turk, tifozët hedhin gurë,

Javën e kaluar, pati një qëndrim të këndshëm nga tifozët e Besiktasit në Turqi, të cilët hodhën lodra në fushë në favor të fëmijëve viktima të tërmeteve në vend. Dje, për fat të keq, i rikthehemi programimit normal. Dmth, një shfaqje dhune, ku duken qartë objekte të llojeve më të ndryshme të hedhura në fushë (shishe, bateri, gurë, bomba, flakë...) nga tifozët e Bursasporit në ndeshjen kundër Amedsporit, për të tretën turke.  Shikojeni më poshtë (skena vajtuese!).

Arsyeja e gjithë revoltës është se ka një rivalitet mes tifozëve të Bursasporit dhe tifozëve të Amedsporit, një rivalitet për fat të keq për arsye ksenofobike dhe nacionaliste, pasi Amedspor është nga qyteti i Dijarbakirit, me origjinë kurde. 

Federata Turke e Futbollit, sipas shtypit vendas, do të hetojë atë që ndodhi, e cila filloi ende para se topi të rrotullohej, me lojtarët e Amedsporit që u sulmuan gjatë nxemjes (shiko më poshtë). Pas ndeshjes, twitteri zyrtar i klubit mik akuzoi shefat e sigurisë së Bursasporit brenda stadiumit.

“Në fund të ndeshjes, lojtarët tanë u sulmuan fizikisht në korridoret e dhomave të zhveshjes nga mbikëqyrësi i Sigurisë Private të Bursaspor, drejtori i Sigurisë së Klubit, zyrtarët e klubit dhe oficerët e sigurisë”,- postoi klubi në rrjetet sociale.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore