Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Sport

VIDEO/ Njihuni me lojtarët që kanë shënuar katër gola në një ndeshje të vetme të Champions League

VIDEO/ Njihuni me lojtarët që kanë shënuar katër gola

Të shënosh tre gola në një ndeshje të vetme është ëndrra e çdo lojtari. Të shënosh tre në Champions League, pa dyshim kompeticioni më prestigjioz i klubeve në botë, është një sukses i padiskutueshëm. Vetëm një grup i vogël lojtarësh mund të mburret me një arritje të tillë, por ka edhe nga ata që kanë shënuar 4 gola në një ndeshje të Champions.

Dhe kur mendon se futbolli është një lojë ku nuk shënohen shumë gola, të shënosh 4 gola ë CHampions, sa fantastike, është edhe fyese për skuadrën që i pëson.

Më poshtë mund të shihni me video lojtarët që kanë shënuar 3 apo 4 gola në një ndeshje të vetme të Champions./Gazeta SHQIP

1. Marco van Basten - Milan (1992)

2. Simone Inzaghi - Lazio (2000)

3. Dado Prso - Monaco (2003)

4. Ruud van Nistelrooy - Manchester United (2004)

5. Andriy Shevchenko - Milan (2005)

6. Lionel Messi - Barcelona (2010, 2012)

7. Bafetimbi Gomis - Lyon (2011)

8. Mario Gomez - Bayern Munich (2012)

9. Robert Lewandowski - Borussia Dortmund & Bayern Munich (2013, 2019)

10. Zlatan Ibrahimovic - Paris Saint-Germain (2013)

11. Luiz Adriano - Shakhtar Donetsk (2014)

12. Cristiano Ronaldo - Real Madrid (2015)

13. Olivier Giroud - Chelsea (2020)

14. Serge Gnabry - Bayern Munich (2019)

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore