Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Sport

Video/ Myler shpëton Bajern, bavarezët e marrin veten pas eliminimit nga kupa

Video/ Myler shpëton Bajern, bavarezët e marrin veten pas eliminimit

Një fitore me një rezultat të ngushtë, por që i ka kthyer bavarezët te fitorja në Bundesligë. Bajern Mynih fitoi me rezultin 2 me 1 ndaj Friburgut, ekipit që luan Abrashi i kombëtares kuqezi.

Amir Abrashi e nisi nga stoli për miqtë, por qëndroi vetëm pak aty. Baptiste Santamaria u dëmtuar në minutën e pestë dhe “pitbulli” shqiptar u fut në fushë.

Sfidën e zhbllokoi Robert Leëandoëski në minutën e 17-të. Asist i Thomas Muller dhe finalizim i polakut, i cili ka vendosur një rekord fantastike në elitën e futbollit gjerman. Ky ishte goli i 21-të në Bundesligë, në vetëm 16 takime të luajtura, një shifër që nuk e kishte arritur askush më parë.

Freiburg gjeti golin e barazimit pas një ore lojë. Nils Petereson shënoi me kokë, por Bayerni realizoi golin e fitores në minutën e 75-të.

Autori Thomas Muller, i cili tregoi aftësitë e bomberit brenda zonës kundërshtare, duke i dhuruar tre pikët ekipit të tij. Bajern udhëheq kampionatin me 36 pikë, ndërsa në vend të dytë është Lejpzig me 32 pikë.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore