Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Sport

VIDEO/ Mrekulli kuqezi në Turqi, futbollisti shqiptar çmonton Galatasarayn

VIDEO/ Mrekulli kuqezi në Turqi, futbollisti shqiptar çmonton

Konyaspor po përballet me Galatasaray dhe 45 minutat e para janë mbyllur me rezultatin e barabartë 1-1. Nga minuta e parë në fushë ka zbritur edhe sulmuesi i kombëtares shqiptare, Sokol Cikalleshi.

Ai nuk është i vetmi, pasi edhe Erdon Daci është përzgjedhur në formacion dhe madje është ai që ka tërhequr vëmendjen e të gjithëve, duke ndëshkuar dy herë gjigantin turk.

Daci, pjesë e moshave të Maqedonisë së Veriut, shënoi fillimisht në minutën e 41-të, por në shtesë Galatasaray barazoi. Ai realizoi edhe në minutën e parë të pjesës së dytë, duke befasuar skuadrën mike. 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore