Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Sport

VIDEO/ Momenti kur Usyk shkatërroi me grushte ish-kampionin e botës dhe i rrëmbeu titullin

VIDEO/ Momenti kur Usyk shkatërroi me grushte ish-kampionin e botës

Anthony Joshua nuk ia ka dalë dot të mbrojë titujt e tij në peshat e rënda në boks përballë Oleksander Usyk.

Boksieri ukrainas është shpallur fitues i përballjes i ndeshjes ndaj britanikut duke rrëmbyer kështu titujt botërorë të peshave të rënda në WBA, IBF dhe WBO.

Gjatë gjithë ndeshjes, Usyk ishte në sulm dhe bëri paraqitje shumë më të mirë sesa ish-kampioni Joshua.

Në sekondat e fundit, Usyk pati një breshëri grushtash në drejtim të Joshuas, që e dërrmuan britanikun.

Usyk mori mbështetjen e të gjithë gjyqtarëve në takimin që u zhvillua në ‘Tottenham Hotspur Stadium’. 117-112, 116-112, 115-113 ishin rezultatet e dhëna nga treshja e jurisë, që të tre në favor të Usyk.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore