Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Sport

VIDEO/ Mahnitëse! Reagimi i argjentinasve pas golit të Messit kundër Meksikës

VIDEO/ Mahnitëse! Reagimi i argjentinasve pas golit të Messit

Humbja me Arabinë Saudite në ndeshjen hapëse të Botërorit “Katar 2022” ishte shokuese për Argjentinë e Leo Messit, megjithatë skuadra diti të reagojë.

Në ndeshjen e dytë në këtë kompeticion, argjentinasit arritën të merrnin një fitore shumë të vlefshme kundër Meksikës, duke qenë ende në “lojë” për t’u kualifikuar.

Vendimtar ishte pikërisht Messi, i cili shënoi goli e parë por dha edhe asist për golin e fitores, duke treguar se sa i vlefshëm është ai për këtë kombëtare. Por nga ana tjetër ai është shumë i vlefshëm dhe për gjithë vendin e tij.

Së fundmi në rrjetet sociale po qarkullon një video që tregon reagimin e argjentinasve nga shtëpitë e tyre, pas golit të parë të “pleshtit”.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Chiamarsi Bomber (@chiamarsibomber)

I gjithë qyteti shpërthen në brohoritje, duke treguar se sa shumë ky shtet e do këtë trofe, më shumë për Leo Messin, i cili luan Kupën e tij të fundit të Botës.

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore