Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Sport

VIDEO/ Luks sheiku! Ja vila "madhështore" ku do jetojnë Ronaldo dhe Georgina në Arabinë Saudite

VIDEO/ Luks sheiku! Ja vila "madhështore" ku do jetojnë

Cristiano Ronaldo dhe Georgina Rodríguez tashmë kanë nisur jetën e re në Arabinë Saudite. 

Futbollisti u prezantua me nderime në klubin e tij të ri, Al-Nassar, në pritje të debutimit.E përveç pritjes dhe rrogës faraonike, Ronaldo dhe familja e tij do të ketë një jetë në stilin më të pastër ‘sheik’.

Tashmë janë publikuar dhe pamjet e para nga shtëpia ku familja ata do të jetojnë, dhe ajo është një rezidencë luksoze që i bën përshtypje kujtdo. 

Siç raportohet nga ‘Daily Mail’, Georgina Rodríguez dhe pesë fëmijët e saj: Cristiano Jr., Mateo, Eva, Alana dhe Bella, tashmë kanë një shtëpi mbresëlënëse të vendosur në Riyadch, një qytet i dalluar nga palmat, rrokaqiejt mbresëlënës dhe qendrat tregtare ekskluzive. Kjo do të ishte falë klauzolës në kontratën e Ronaldos, në të cilën ai kërkon një vilë për vete dhe familjen e tij.

Vlera e shtëpisë është 12.2 milionë euro dhe ka tetë dhoma gjumi, një pishinë gjigante, tre vila në truallin e saj dhe një sallë pritjeje me karakteristika ujëvare. Ndodhet në një lagje me më shumë njerëz me zakone perëndimore, kështu që nuk do ta kenë problem, ose nuk do t'u kërkohet të respektojnë disa rregulla të veshjes, si për shembull të mbuloheni nga koka te këmbët ose të veshin vello.

Zbarkimi i tyre në këtë rezidencë do të duhet ende të presë, pasi do të duhet të përgatisin disa detaje, përpara se të largohen nga shtëpia e tyre aktuale. Për sa i përket shkollës së fëmijëve, prindërit krenarë kanë kërkuar një shkollë elitare, të ngjashme me shkollën Ryleys në Mbretërinë e Bashkuar, ku fëmijët ndjekin aktualisht mësimet.

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore