Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Sport

VIDEO/ Hamilton "i çmendur", fiton garën me gomë të shpuar

VIDEO/ Hamilton "i çmendur", fiton garën me gomë

Lewis Hamilton ka fituar Çmimin e Madh të Silverstone-it.

Piloti britanik, në suksesin e tij të tretë në katër gara të sezonit, e ka kaluar vijën e finishit me gomën e majtë të çarë para Red Bull-it të Max Verstappen.

Ka dalë i treti piloti i Ferrari-t, Charles Leclerc, që ka shfrytëzuar problemet e Mercedes-it tjetër të Botta-s dhe është ngjitur në podium.

E ka mbyllur në zonën e pikëve piloti tejtër i Ferrari-t, Sebastian Vettel, i cili ka dalë i dhjeti.

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore