Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Sport

VIDEO/ Haaland është UFO, goli i tij bëhet viral në internet

 

VIDEO/ Haaland është UFO, goli i tij bëhet viral në internet

Borussia Dortmund fiton 4-0 kundër Schalke 04 dhe dy golat u shënuan në pesë minutat e fundit të pjesës së parë.

Fillimisht ishte Jadon Sancho ai i cili realizoi në portën e skuadrës vendase, në minutën e 42-të. Tre minuta më pas Haaland tregoi edhe një herë tjetër cilësitë e tij.

Me një lëvizje akrobatike goditi topin dhe tashmë goli i tij po bën xhiron e internetit. Ky ishte goli i 16-të për Haaland në Bundesliga këtë sezon. Ky gol tregon edhe një herë aftësitë e Haaland që bën lëvizje të papritura dhe dhuron spektakël me lojën e tij.

Tashmë bota e futbollit nuk duhet të flasë vetëm për Messin e Cristiano Ronaldon, por edhe për yjet e rijn si Haaland dhe Mbappe që janë duke treguar formë të mirë.

 

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore