Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Sport

VIDEO/ Goditën brutalisht tifozin e Milanit, policia nis hetimet për 6 mbështetësit e Interit

VIDEO/ Goditën brutalisht tifozin e Milanit, policia nis hetimet për 6

Në 21 shkurt u zhvillua derbi i Milanos. Përpara takimit, dy tifozëritë u mblodhën përpara “San Siros” për të krijuar një atmosferë të ngrohtë, duke pasur parasysh që ende vazhdon të luhet pa publik. Sidoqoftë, duke krijuar rrezikun e infeksioneve të mëtejshme të koronavirusit.

Siç shkruan Gazzetta dello Sport sot, policia shikoi videot që datojnë që nga ajo ditë për të kuptuar ecurinë e ngjarjeve. Divizioni i Hetimeve të Përgjithshme dhe Operacioneve Speciale po heton gjashtë tifozët e Interit, të cilët (siç raportohet edhe nga disa imazhe video) dyshohet se sulmuan një burrë të veshur me shallin e Milanit me shkelma dhe grushte në rrugët pranë stadiumit.

Veprimi i dhunshëm u filmua drejtpërdrejt nga një banor lokal dhe u botua në media të ndryshme sociale. Në këtë mënyrë, policia ishte në gjendje të shikonte filmin dhe të vinte në lëvizje hetimin për të ndëshkuar autorët e sulmit të turpshëm dhe frikacak.

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Zgjedhje 2021

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore