Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Sport

VIDEO/ Festë katalanase! Superkupa e Spanjës i takon Barcelonës, disfatë e thellë për Real Madrid

VIDEO/ Festë katalanase! Superkupa e Spanjës i takon Barcelonës,

Barcelona është fituese e Superkupës së Spanjës pasi mundi në King Fahd International Stadium (Riyadh) ekipin e Real Madrid me shifrat 1-3.

Një goditje e bukur me të majtën e Gavit i jep avantazhin katalanasve, të cilët mundën të festonin pas gjysmë ore loje.

Po Gavi jep një pasim për Leëandoëskin në minutën e 45-të, me polakun që e ka të thjeshtë të realizojë golin e dytë.

Me epësinë e dyfishtë, ekipi i Xavit e pati edhe më të lehtë në pjesën e dytë, ku mbylli llogaritë e takimit një herë e mirë 20 minuta para fundit me Pedrin.

Asgjë për të thënë për Los Blancos në këtë takim, paraqitje tejet zhgënjyese, vetë një gol në fund nga Benzema dhe tanimë fokusi për djemtë e Ancelottit do jetë në kampionat dhe Champions League.

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore