Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Sport

VIDEO/ Çfarë gafe nga De Gea! Portieri si amator, topi i kalon... mes këmbëve

VIDEO/ Çfarë gafe nga De Gea! Portieri si amator, topi i kalon...

Portierët janë shpesh në qendër të vëmendjes për pritjet që bëjnë gjatë lojës, por edhe për gafat.

Këtë herë, personazhi kryesor është Davide De Gea, portieri i Manchester United, i cili i ka kushtuar shumë skuadrës së tij sot.

Djajtë e Kuq hapën shpejt rezultatin në ndeshjen e FA Cup me Everton, por ishte pikërisht De Gea ai që i u bë shkak për t’i çuar shifrat sërish në barazim pasi i kaloi topi mes këmbëve.

Topi goditi fillimisht në njërën këmbë të portierit, pastaj në tjetrën doli te porta, dhe Conor Coady dhe barazoi shifrat.

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore