Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Sport

VIDEO/ E pabesueshme, Messi shënon golin e 800-të në karrierë, shihni çfarë spektakli!

VIDEO/ E pabesueshme, Messi shënon golin e 800-të në

Lionel Messi arriti momentin më të rëndësishëm të karrierës së tij të enjten, teksa arriti kuotën e 800 golave me një goditje dënimi mahnitëse për të vulosur fitoren 2-0 të Argjentinës në miqësoren kundër Panamasë të enjten.

Messi kishte goditur traversën me një goditje dënimi në pjesën e parë dhe pasi gjuajtja e dytë e lirë u shpëtua nga portieri i frymëzuar i Panamasë, Jose Guerra, ai goditi përsëri traversën me një goditje dënimi të tretë, edhe pse kjo çoi në golin e parë për Argjentinën, pasi Thiago e goditi në kërcim topin e kthyer.

Por goditja e tij e katërt e lirë më në fund u përkul nën shtullë dhe në këndin e sipërm djathtas, duke e çuar stadiumin në entuziazëm.


Sigurisht, nuk ishte shumë kohë më parë që Messi shënoi një tjetër pikë referimi për golat.

Goditja e tij nga krosimi perfekt i Kylian Mbappe kundër Marsejës më 26 shkurt ishte goli i 700-të me klube në karrierën e Messit – goditja kundër Panamasë ishte vetëm goli i dytë i tij për klubin apo shtetin që atëherë.

Mahnitëse e Messit në El Monumental të enjten shënoi golin e tij i 99-të me fanellën e përfaqëseses.

Vetëm rivali i tij i vjetër Cristiano Ronaldo (120) dhe legjenda iraniane Ali Daei (109) kanë shënuar më shumë gola në futbollin ndërkombëtar për meshkuj sesa Messi, i cili duket se do të vazhdojë të luajë për Argjentinën edhe për pak kohë.

Si i tillë, goli i tij i 100-të për Albiceleste duket se është afër qoshes.

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore