Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Sport

VIDEO/ “Delir” në Tokio pas fitores së Japonisë kundër Gjermanisë, aziatikët e kanë “fituar” botërorin e tyre

VIDEO/ “Delir” në Tokio pas fitores së Japonisë

Japonia ishte surpriza e radhës e botërorit “Katar 2022”, teksa mposhti Gjermaninë duke kthyer rezultatin në 2 me 1.

Aziatikët nuk shiheshin si favoritë, aq më shumë pas një pjese të parë, ku evropianët dominuan, megjithatë pa finalizuar. Futbolli gjithsesi është gjithmonë i paparashikueshëm dhe kjo ndeshje e vërtetoi, ashtu si Arabia Saudite kundër Argjentinës.

Por përveç festës në stadium, festa më e madhe ishte në rrugët e Tokios, ku të krijohet ideja se Japonia e ka fituar tashmë botërorin.

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore