Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Sport

VIDEO/ Cristiano Ronaldo bën gafën e madhe gjatë konferencës, “ofendon” Arabinë Saudite

VIDEO/ Cristiano Ronaldo bën gafën e madhe gjatë

Pesë herë fituesi i Topit të Artë u prezantua dje zyrtarisht si lojtar i Al Nassr, pasi u nis në Riad dhe kreu testet mjekësore.

Para se të prezantohej para 25 mijë tifozëve në “Mrsool Park”, Ronaldo mori pjesë në një konferencë për shtyp dhe diskutoi pse vendosi të bënte lëvizjen në Lindjen e Mesme.

Ai theksoi dëshirën e tij për një sfidë të re pasi në Evropë fitoi gjithçka dhe pranoi se pavarësisht ofertave të shumta nga klubet evropiane, Brazili apo Shtetet e Bashkuara, ai i kishte dhënë fjalën Al Nassr.

Por Ronaldo bëri një gabim të madh përpara gazetarëve dhe qindja mijërave që e shikonin në transmetim live nga e gjithë bota, pasi në vend që të thoshte Arabia Saudite, ai tha Afrika e Jugut.

Cristiano Ronaldo tha: “Për mua nuk është fundi i karrierës sime të vij në Afrikën e Jugut, kjo është ajo që dua të ndryshoj dhe të jem i sinqertë, nuk shqetësohem për atë që thonë njerëzit”.

Kjo gafë e madhe e portugezit u bë një objekt bisede dhe debate në rrjetet sociale mes fansave, sidomos të atyre vendas pasi janë ndjerë të ofenduar.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore