Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Sport

(VIDEO) Botërori nis me “protesta”/ Tifozët latino-amerikanë të revoltuar: Duam birra!

(VIDEO) Botërori nis me “protesta”/ Tifozët

Një botëror shumë ndryshe nga të tjerët. Katar 2022 “çeli siparin” sot me ndeshjen hapëse mes ekipit të vendit organizator dhe Ekuadorit.

Pavarësisht se është aktiviteti më i rëndësishëm sportiv në të gjithë botën, ky edicion duket se nuk e ka atë magjinë e botërorëve të kaluar.

Ndeshja e parë, nuk ka arritur që të tërheqë as tifozët vendas, aq sa shumë pjesë të stadiumit “Al Bayt” janë të boshatisura.

Gazetari Adam Leventhal i medias britanike “The Atletic” ka publikuar disa foto nga stadiumi në minutën e 61’ të ndeshjes.

(VIDEO) Botërori nis me “protesta”/ Tifozët

Siç shihet nga pamjet, shumë prej ndenjësve ishin të boshatisura. Një tjetër fakt që duket se ka “mërzitur” tifozët është edhe ndalimi i pijeve alkoolike brenda stadiumit.

(VIDEO) Botërori nis me “protesta”/ Tifozët

(VIDEO) Botërori nis me “protesta”/ Tifozët

Një vendim i FIFA-s vetëm pak ditë përpara nisjes, nuk është pritur mirë nga fansat, të cilët e kanë shprehur pakënaqësinë e tyre gjatë ndeshjes Katar-Ekuador. Në një video të publikuar nga mediat e huaja, shfaqen tifozët e Ekuadorit të cilët bërtasin “duam birra, duam birra”.

 

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore