Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Sport

VIDEO/ Barcelona në krizë, Reali fiton "El Clasico-n" dhe ngjitet në krye

VIDEO/ Barcelona në krizë, Reali fiton "El Clasico-n" dhe

FUTBOLL - Real Madrid mposht Barcelonën 1-2 në Camp Nou duke “vulosur” krizën e katalanasve në këtë sezon dhe duke u ngjitur në krye të La Liga.

Ndeshja u zhbllokua nga austriaku Alaba në minutën 32, pas një pasi nga Rodrigos në të majtë,.

Në pjesën e dytë Barcelona u përpoq të reagonte, por pa rezultat. Reali u mbrojt dhe në minutën e 94-ët, ku pas një kundërsulmi ishte Lukas Vaskez ai që realizoi të dytin.

Barcelona reagoi në fund me Agueron në minutën e 97-të, por me kaq përfundoi dhe ndeshja me rezultatin 1-2.

Pas kësaj fitoreje, madrilenët rimarrin kreun e klasifikimit teksa e ndajnë me Sevijan me pikë të barabarta, 20 pikë, ndërsa katalanasit renditen në vendin e 8 në kuotën e 15 pikëve.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

 
Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore