Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Sport

Usain Bolt zgjedh mes Messit dhe Ronaldos, ka edhe disa fjalë për Mbappen

Usain Bolt zgjedh mes Messit dhe Ronaldos, ka edhe disa fjalë për

Usain Bolt është duke pritur me padurim të ardhmen e Kylian Mbappes, ndërsa shpjegon pse ai preferon më shumë Cristiano Ronaldon sesa Lionel Messin.

Legjenda e atletikës ka dhënë një intervistë për La Gazzetta dello Sport dhe, ndër të tjera, iu bashkua debatit të pafund për sulmuesin e Juventusit dhe atë të Barcelonës.

“Është e vështirë të zgjedhësh për mua sepse unë mbështes Argjentinën, por unë jam gjithashtu një tifoz i madh i Cristiano Ronaldos”.

“Unë e admiroj Ronaldon që kur ai luante te Manchester United pasi unë mbështes Djajtë e Kuq. Unë mendoj se ai ka diçka më shumë se Messi dhe sepse ai e ka dëshmuar veten në kaq shumë kampionate. Kështu që unë zgjedh Ronaldon”.

“Megjithatë, ka shumë lojtarë të rinj interesantë. Mbappé, për shembull. Unë po pres me padurim të di se çfarë i pret në të ardhmen këta talentët e rinj”, ka thënë Bolt.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Zgjedhje 2021

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore