Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Sport

U transferua nga PSG te Galatasaray/ Icardi menjëherë protagonist... për keq! (VIDEO)

U transferua nga PSG te Galatasaray/ Icardi menjëherë protagonist...

Mauro Icardi ka bërë debutimin e tij në ligën turke të futbollit, pas transferimit më 8 shtator  te Galatasaray nga PSG.

Ai është bërë protagonist në ndeshjen e tij të parë, por jo duke gjetur rrugën drejt rrjetave kundërshtare. Pas rrëzimit të një bashkëlojtari, Icardi u përfshi në një përleshjeje të madhe me Ibrahim Sehic, portierin e Konyaspor.

Nëse portieri serb përjashtohej për një karton të dytë, Icardi, i cili hyri në lojë në minutën e 62-të në vend të Bafétimbi Gomis, mori vetëm një karton të verdhë.

 Skuadra e tij më në fund fitoi (2-1) dhe mbetet në krye të kampionatit.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore