Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Sport

U transferua me bujë te PSG, Ramos drejt Man. United në këmbim të një sulmuesi

U transferua me bujë te PSG, Ramos drejt Man. United në këmbim

Sergio Ramos mund të largohet nga PSG që në merkaton e janarit. Lajmi i bujshëm vjen nga Spanja. Në sesionin e fundit të merkatos, Leonardo përfitoi për të marrë ish-mbrojtësin e Realit të Madridit, që erdhi me parametra zero, ashtu si Donnaruma, Wijnaldum dhe Messi.

Pasi nuk gjeti një akord me Realin për rinovimin e kontratës, Ramos vendosi të transferohej në Paris, duke nisur në këtë mënyrë një sfidë të re. Por për ish kapitenin e Los Blancos gjërat nuk është se kanë shkuar dhe aq mirë.

Përkundrazi, Sergio Ramos ka vuajtur probleme fizike, që e kanë kushtëzuar që të luajë gjithsej në vitin kalendarik 2021-t vetëm 444 minuta, të gjitha këto me Realin, pasi ende nuk ka luajtur asnjë minutë me PSG.

Rikthimi i tij në fushë parashikohet në fund të muajit, por ndërkohë duke parë edhe pagën prej 15 milionë eurosh, në kryeqytetin francez nuk janë të pakta dyshimet në lidhje me gjendjen e tij fizike.

Për këtë arsye, siç zbulon e përditëshmja El Nacional, drejtori sportiv Leonardo po studion mundësinë për ta shitur spanjollin që në janar. Mes kandidatëve kryesorë për të është Manchester United që u interesua për Ramos që në merkaton e verës.

Për këtë arsye Leonardo ka kërkuar informacion duke studiuar terrenin për një shkëmbim të mundshëm me Anthony Martial, që prej kohësh ju pëlqen parizienëve.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore