Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Sport

Tyson Fury konfirmon përballjen me White: Do të shkatërrohesh!

Tyson Fury konfirmon përballjen me White: Do të shkatërrohesh!

Kampioni i botës në versionin WBC, Tyson Fury, përmes një videoje të postuar në rrjetet sociale ka konfirmuar emrin e kundërshtarit të radhës.

Skuadra e tij është duke negociuar me White pasi mposhti në mënyrë mbresëlënëse Diontay Wilder në tetor, dhe vendimi për datën e saktë do të dihet më vonë sot. Kjo ndeshje me gjasë do të zhvillohet në “Wembley” të Londrës, ndërsa opsioni tjetër është “Principality” në Cardiff. Kjo do të thotë gjithashtu se Anthony Joshua dhe ekipi i tij refuzuan 20 milionë dollarë për të lejuar një revansh me Alexander Usik, kështu që britaniku do të jetë në ring me të.

Afati përfundimtar për Tyson Fury dhe Dillian Whyte për të rënë dakord privatisht për një ndeshje është të premten më 28 janar përpara se të bëhen ofertat e burses; Thirrja e Fury nga Whyte është treguesi më i fortë se një mbrojtje e titullit do të ndodhë
Tyson Fury i ka etiketuar Anthony Joshua dhe Dillian Whyte si të pangopur pasi një marrëveshje e anashkalimit për Gypsy King për të luftuar Oleksandr Usyk dështoi.

Fury ka qenë në bisedime për të mbrojtur titullin e tij të peshave të rënda WBC kundër sfiduesit të detyrueshëm Whyte.

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore