Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Sport

Turpërohet Real Madrid, Shakhtari e mposht për të dytën herë në fazën e grupeve

Turpërohet Real Madrid, Shakhtari e mposht për të dytën

Shkahtar Donetsk ka turpëruar yjet e Real Madrid, duket fituar me rezultatin e pastër 2-0.

Edhe pse Reali e nisi shumë mirë takimin, fitorja shkoi për vendasit, të cilët treguan edhe një herë se janë në formë.

Ishte Dentinho që hapi ndeshjen duke shënuar gol, pasi një gabimi në rreshtim të mbrojtjes së Real Madridit (57’).

Goli i nokautit për Real Madridin erdhi në minutën e 83-të, kur Solomon merr një top nga mesi i fushës dhe me shpejtësi shkon drejt portës së madrielenëve, u me një gjuajtje të fuqishme shënon për 2-0.

Kjo është fitorja e dytë e Shakhtarit kundër Real Madridit në fazën e grupeve.

Pas kësaj fitoreje Shakhtar dhe Real Madrid kanë nga shtatë pikë dhe në xhirone  fundit do të vendoset se kush kalon tutje.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore