Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Sport

Tronditëse! Futbollistët rrahin për vdekje shokun e skuardës, pasi nuk...

Tronditëse! Futbollistët rrahin për vdekje shokun e

Gabimet mund të të kushtojnë dhe jetën! Kjo gjë ka ndodhur sot në një zonë të largët të Ugandës ku një futbollist i ri është rrahur për vdekje nga shokët e skuadrës. 22-vjeçari Çërçill Ovaci u sulmua fizikisht nga dy lojtarët e tjerë e ekipit, të cilët e dhunuan barbarisht deri sa ai humbi jetën.

Sipas autoriteteve të Distriktit Lamvo, sherri nisi pasi viktima gaboi duke mos shmangur golin. Futbollistët e tjerë të ekipit të tij skuadrës i janë kthyer duke e goditur. Fillimisht e lanë sherrin në mes.

Pas ndeshjes, i ndjeri ka marrë revansh duke shtyrë njërin prej agresorëve nga biçikleta. Këtë herë konfrontimi është ndezur sërish dhe për fat të keq vrasësit e kanë rrahur akoma më keq duke i shkaktuar plagë fatale. Ovaci u shpall i vdekur në Qendrën Spitalore III.

Për këtë ngjarje po kërkohen dy persona nga policia.

Tronditëse! Futbollistët rrahin për vdekje shokun e Tronditëse! Futbollistët rrahin për vdekje shokun e

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore