Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Sport

Trajneri i Zvicrës nxjerr vrer kundër Shaqirit: Te Liverpool-i është spektator, merr milionat kot

Trajneri i Zvicrës nxjerr vrer kundër Shaqirit: Te Liverpool-i

Sulmuesi me origjinë shqiptare Xherdan Shaqiri është kritikuar rëndë nga trajneri i kombëtares zvicerane Arno Rossini pas triumfit të Liverpool në Premier League.

28-vjeçari ka pasur minutazh të limituar në Anfield këtë sezon duke bërë vetëm 6 paraqitje në tërë kampionatin e suksesshëm të të kuqve.

Që prej janarit të këtij viti kur Liverpool mposhti Tottenham 1-0, Shaqiri nuk ka qenë pjesë e planeve të trajnerit Jurgen Klopp.

Kjo ka bërë që edhe në Zvicër të mos pritet mirë, me trajnerin e kombëtares që ngurron ta quajë atë kampion: “Ai nuk është kampion. S’ka lënë asnjë gjurmë në skuadrën fituese. Protagonist ka qenë vetëm tek Bazeli, por jo te Bayern dhe aq më tepër Liverpool-i. Le të themi që ka qenë spektaktor në vendet më të mira. Dhe të mendosh që është paguar miliona për këtë”.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore