Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Sport

Trajneri i Benfikës përlot lojtarin e ri të City-t: Po shkon te një klub i vogël

Trajneri i Benfikës përlot lojtarin e ri të City-t: Po shkon te

Trajneri i Benfica-s, Jorges Jesus, i tha lojtarit të tij Rubes Dias se po largohet për të shkuar tek një ekip i vogël,  pas transferimit të tij tek Manchester City.

Jesus, i cili është i njohur për të qenë shumë i hapur dhe që flet pa doreza, bëri një mbledhje të ekipit gjatë lamtumirës në lot të Dias.

Mai do të transferohet në Etihad për 64 milionë paund. Teksa lojtarët e Benfica-s ishin mbledhur të gjithë në dhomat e zhveshjes, Jesus mori një moment për t’i uruar më të mirën lojtarit 23-vjeçar.

“Ruben po largohet, e shohim që si lojtar është brilant, ka një të ardhme të ndritur. Po largohesh nga një klub i madh, më i madh se Manchester City, vetëm se ata kanë më shumë para, dhe kjo bën diferencën,” tha trajneri.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore