Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Sport

Futbolli në zi! Ndahet nga jeta ish-trajneri i Interit

Futbolli në zi! Ndahet nga jeta ish-trajneri i Interit

Futbolli italian është në zi teksa u nda nga jeta në moshën 82-vjeçare ish-trajneri i Perugias së artë, Ilario Castagner.

Gjatë karrierës së tij në futbollin italian, Castagner mbahet mend si trajneri i parë që e mbylli kampionatin pa asnjë humbje teksa në sezonin 1978-79, drejtonte Torinon.

Futbolli në zi! Ndahet nga jeta ish-trajneri i Interit

Megjithatë, në atë sezon pavarësisht se e mbylli pa asnjë humbje (19 fitore, 11 barazime), Castagner nuk ia doli të fitonte titullin duke e mbyllur në vendin e dytë të klasifikimit pas Milanit. Ndërkohë, në karrierën e tij, Castagner ka stërvitur edhe Lazion, Inter, Milan, Pescara apo edhe Pisa.

Nga ana tjetër, ka fituar dy tituj në Serie B dhe një në Serie C.

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore