Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Sport

TRAGJIKE! Mbrojtësi 21-vjeçar humb jetën në mes të ndeshjes...(VIDEO)

TRAGJIKE! Mbrojtësi 21-vjeçar humb jetën në mes të

Klubi Racingut, pjesëmarrës së divizionin e parë të Bregut të Fildishtë, tha të dielën se mbrojtësi i tij, Moustapha Sylla, vdiq pasi nuk u ndje mirë në mes të ndeshjes. 

“Mbrojtësi ynë, Moustapha Sylla, vdiq sot në mbrëmje, pas një sëmundjeje në fushë gjatë takimit RCA vs Sol FC”,- lexohet në një komunikatë për media nga klubi, i cili i dërgon ngushëllimet familjes së lojtarit.

TRAGJIKE! Mbrojtësi 21-vjeçar humb jetën në mes të

“Gjatë evakuimit të tij në spital, Moustapha vdiq. Ai mbërriti në klub shtatorin e kaluar dhe ishte vetëm 21 vjeç,”- konfirmoi presidenti i klubit Logossina Cissé për AFP.

Klubi Racing i Abidjan, i cili luan në divizionin e parë të Bregut të Fildishtë, u kurorëzua kampion i Bregut të Fildishtë në vitin 2020 dhe aktualisht zë vendin e 7-të në kampionat.

 

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore