Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Sport

Toni triumfator nxit pakënaqësi, tifozët duan largimin e Ceferin

Toni triumfator nxit pakënaqësi, tifozët duan largimin e Ceferin

UEFA ia doli të fitojë betejën me 12 klubet “rebele” që krijuan Super Ligën europiane për klube, pasi kompeticioni u zhbë në më pak se 72 orë pas lindjes, për shkak të reagimeve të ashpra të qeverisë europiane të futbollit, njerëzve të këtij sporti dhe tifozëve.

Presidenti Aleksander Ceferin nuk e ka fshehur entuziazmin për këtë fitore dhe toni triumfator i përdorur në daljet e fundit për mediat rrezikon t’i kthehet në një “boomerang”, pasi në rrjetet sociale ka nisur të qarkullojë me shpejtësi hashtagu “Ceferinout”.

Ironia e kreut të UEFA-s me klubet e Juventusit dhe Realit të Madridit, si dhe kërcënimet e vazhdueshme për ndëshkim nga kompeticionet europiane, kanë bërë që të shpërthejnë pakënaqësitë edhe ndaj tij.

Kryesisht tifozët e këtyre dy skuadrave, por edhe të të tjera klubeve europiane, kanë filluar të evidentojnë pakënaqësitë e tyre ndaj UEFA-s dhe mënyrës së si ajo qeverisët, duke kërkuar dorëheqjen e kreut të saj.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Zgjedhje 2021

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore