Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Sport

Tifozët i vënë kusht portierit Donnarumma: Po nuk firmose kontratën, mos luaj kundër Juves

Tifozët i vënë kusht portierit Donnarumma: Po nuk firmose

Milani fitoi ndaj Beneventos, por jashtë fushës, situata mbetet e ashpër. E ardhmja e lojtarëve me kontrata të skaduara është një nga çështjet që shqetësojnë ditët e Djallit. E para dhe më e rëndësishmja janë synimet e Gigio Donnarumma: avokati i tij, Mino Raiola, po kërkon një pagë jo më pak se 10 milion për të zgjatur marrëveshjen që do të përfundojë në 30 qershor.

Milani midis pjesës fikse të pagës dhe bonusit nuk ka ndërmend të mbledhë aksionet përtej tetë milionëve. Juventus, kundërshtari tjetër i Milanit, është i gatshëm të heqë dorë nga lojtari pa asnjë kosto.

Prandaj nuk është rastësi që një përfaqësi e tifozëve nga pjesa jugore e ultrasve që vendosen në stadium këtë mëngjes shkoi në Milanello si dhe për të inkurajuar ekipin, për një luftë të plotë për një vend në Champions League, si dhe për t'u takuar privatisht me portierin.

Edhe pse ngurron të përballet me grupin e ultrasve, lojtari i është nënshtruar ballafaqimit. Tifozët  i kanë kërkuar atij të jetë i qartë dhe, në rast të mos rinovimit javën e ardhshme, për të shmangur lojën fundjavën e ardhshme me Juventusin. Një premtim që Donnarumma padyshim që nuk e donte ta bënte, pavarësisht presionit nga tifozët. Por ai u tha atyre se nuk ka nënshkruar asgjë ende dhe se ai do të vendosë për të ardhmen.

Sipas thashethemeve, Gigio doli me lot nga takimi, ai u ndje i detyruar nga kompania për të pranuar konfrontimin. Një presion që ai nuk dëshironte ta kishte, veçanërisht në javën para ndeshjes me Juve, destinacioni i tij i mundshëm në të ardhmen.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Zgjedhje 2021

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore